اووفیت® یک مکمل غذایی بر پایه فرآورده طبیعی اینوزیتول به همراه فولیک اسید می­باشد. هر کپسول اووفیت® حاوی 500 میلی­گرم مایو اینوزیتول، 5/12 میلی­گرم دی کایرو اینوزیتول و 200 میکروگرم فولیک اسید می­باشد.

مایو اینوزیتول: مایواینوزیتول با حمایت از تعادل هورمونی در بانوان می­تواند به افزایش کیفیت تخمک­ها، بهبود اختلالات متابولیکی، کاهش علائم کیست تخمدان، بهبود عملکرد بدن در پاسخ به هورمون انسولین ، تنظیم سیکل­های قاعدگی و خلق و خو کمک کند.

دی کایرو اینوزیتول: دی کایرو اینوزیتول نقش مهمی در رشد سلول ها، بهبود عملکرد انسولین ذاتی بدن، تنظیم هورمون­های بدن، بهبود سطوح قند خون و بهبود تخمک­گذاری دارد.

فولیک اسید: فولیک اسید نقش مهمی در متابولیسم آمینواسیدها و تولید پروتئین در بدن دارد و یکی از اجزای ضروری رشد با عملکرد گسترده در بدن می­باشد.

اینوزیتول یک ماده غذایی از خانواده قندها است که به طور طبیعی در بدن تولید می­شود و از غذاهایی مانند غلات، گوشت و مرکبات به بدن می­رسد. مایواینوزیتول و دی کایرو اینوزیتول مهم­ترین اینوزیتول­ها هستند که معمولا در مکمل­های غذایی تولید می­شوند. اینوزیتول­ها به طور طبیعی در بدن برقراری تعادل مواد شیمیایی را بر عهده دارند که باعث بهبود کارکرد انسولین در بدن و همچنین بهبود خلق و خو ( افسردگی و اضطراب و وسواس فکری) می­شود. استفاده از اینوزیتول­ها به عنوان مکمل غذایی با هدف کمک به درمان سندرم تخمدان پلی­کیستیک ( تنبلی تخمدان)، بهبود سندرم متابولیک ( اضافه وزن، چاقی شکمی و مقاومت به انسولین) و کاهش احتمال بروز زایمان زودرس و مشکلات جنینی اتفاق می­افتد. همچنین مصرف اینوزیتول­ها می­تواند به بهبود بی­خوابی، مشکلات دوقطبی، اختلال اضطرای سانحه (PTSD) و موارد دیگری مانند اثرات آنتی اکسیدانت موثر است.

اثرات درمانی و بهبود دهنده اووفیت® در موارد زیر مطابق منابع علمی روز دنیا به اثبات رسیده است:

  • کمک به درمان سندرم تخمدان پلی­کیستیک ( یک بیماری هورمونی زنانه که موجب بزرگ شدن تخمدان­ها و اختلال تخمک­گذاری می­شود).
  • بهبود عوارض ناشی از سندرم تخمدان پلی­کیستیک شامل قاعدگی نامنظم، افزایش موهای زائد بدن و ریزش موی سر، آکنه و افسردگی
  • مصرف خوراکی اووفیت® با کاهش تری­گلیسیرید خون، کاهش فشارخون و بهبود سطوح قند خون می­تواند باعث تخمک­گذاری و افزایش احتمال بروز بارداری شود.
  • بهبود عملکرد و کیفیت تخمک­ها و سلامت دوران قاعدگی
  • مصرف اووفیت® به همراه فولیک اسید می­تواند از بروز زایمان زودرس ( بویژه در خانم­های مبتلا به دیابت بارداری) جلوگیری کند.
  • مصرف اووفیت® در بهبود سندرم متابولیک ( اضافه وزن، چاقی شکمی و مقاومت به انسولین) با بهبود مقاومت به انسولین ذاتی بدن، کاهش کلسترول خون، تری­گلیسیرید و فشارخون موثر است. همچنین ااین محصول با اثرات محافظتی بر قلب و عروق می­توانند به کاهش ریسک بروز دیابت، مشکلات قلب و عروق و سکته کمک کنند.
  • بهترین میزان مصرف فرآورده برای حداکثر اثربخشی روزانه چهار عدد کپسول می­باشد.
  • کپسول­ها را می­توان در هر ساعتی از شبانه روز و ترجیحا بعد از غذا مصرف کرد.
  • مصرف مکمل با مشورت پزشک در بیماران دیابتی، بارداری و شیردهی بلامانع است.

در بعضی موراد عوارض گوارشی شامل اسهال، نفخ و ندرتا تهوع به دنبال مصرف اینوزیتول­ها گزارش شده است.

بارداری: مصرف اووفیت® در بارداری احتمالا ایمن است. در مورد طول دوره مصرف با پزشک مشورت شود.

شیردهی: با توجه به اینکه اطلاعات کافی در این زمینه وجود ندارد برای رعایت جانب احتیاط در دوران شیردهی، درصورت ضرورت با مشورت پزشک مصرف شود.

کودکان: مصرف اینوزیتول­ها در کودکان 5 تا 12 سال برای حداکثر 12 هفته ایمن است.

با توجه به اینکه اینوزیتول­ها به طور طبیعی سطوح قند خون را تنظیم می­کنند در بیماران مبتلا به دیابت و در مصرف همزمان با داروهای کاهنده خون جهت تنظیم دوز داروها با پزشک معالج مشورت شود.

مزایای اووفیت نسبت به ترکیبات مشابه موجود در بازار

  • اولین و تنها محصول نسبت 40 به 1 مایواینوزیتول به دی کایرو اینوزیتول در بازار که موثرترین نسبت فیزیولوژیک اثبات شده در کمک به بهبود باروری و بهبود سندرم تخمدان پلی­کیستیک است.

 میزان فولیک اسید اووفیت® بالاتر از محصولات مشابه در بازار می­باشد